Architekti používají textilní vlákno k vytvoření stavebního sloupu

Architekti Bastian Beyer a Daniel Suarez proměnili měkká pletená vlákna na tvrdé materiály. Ty by mohly být potenciálně použity v konstrukcích, aby vytvářely prostorové oddělovače, sloupy, střechy a stěny. Jak to funguje? Měkká textilní struktura je postříkána aktivní bakteriální kulturou, která reaguje na sekundární zpracování, čímž vzniká tvrdý použitelný stavební sloup.

Projekt je součástí většího projektu, zvaného ArcInTex. Jedná se o vzdělávací síť architektů, designérů a výrobců textilu, kteří pracují na vytváření udržitelných řešení pro každodenní život.

Stavební průmysl je jedním z největších spotřebitelů surovin, a nejedná se zrovna o šetrný způsob k životnímu prostředí. Vzrůstající tlak na průmysl, aby začal pracovat organickými a biologicky odbouratelnými materiály, vedl v posledním desetiletí k rozmachu stavebních inovací.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635