Cannes Lions 2019: VMLY&R Prague slaví tři shortlisty v kategorii Film Craft

Oficiálně začíná festival Cannes Lions až zítra, ale pražská pobočka agentury VMLY&R již oslavuje své první shortlisty. A to v kategorii Film Craft se svými spoty pro Post Bellum. Jedná se o podkategorii Sound design, ve které loni agentura získala bronz za spot Den veteránů.

Co se týče ostatních kategorií Print & Publishing, Health & Wellness a Design, tak zde Česká republika neproměnila ani jednu přihlášku. V kategorii Print & Publishing se tradičně opakují práce, které získaly také shortlist v kategorii Outdoor. Mezi shortlisty v kategorii Health & Wellness najdete například práce, kde IKEA představila doplňky k nábytku pro hendikepované lidi, kašlajícího plyšového medvěda upozorňujícího na znečištěný vzduch, nebo výuku poskytování kardiopulmonální resuscitace pomocí videohry.

Moc prací v kategorii Design jsme zde nepublikovali (o to větší impuls se na tuto kategorii zaměřit více). Ale mezi shortlisty najdete například živoucí mořskou hráz od automobilky Volvo, knižní díla v podobě Insta Stories od Newyorské veřejné knihovny, nebo speciální brýle od automobilky Citroën léčící nevolnost z pohybu.

Aktuální bilance ČR v Cannes:

VMLY&R – Post Bellum: 3 shortlisty;
Shortlisty budou vyhlášeny ještě ve 13 kategoriích, kde má Česká republika 64 přihlášek.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766