0

V Soulu je znečištění jemnými částicemi nebezpečné pro zdraví, zejména pro děti, ale většina z nich nenosí masky, protože se jim nelíbí. K překonání tohoto problému byla vytvořena maska Peekaboo, která přesvědčila korejské děti k jejímu nošení. Masky zábavných postaviček, které se proměňují, když děti dýchají, vytvořily hravý, interaktivní zážitek, jenž zvýšil vnímanou hodnotu masky v očích dětí.

K získání zájmu dětí o masky vznikl malý prodejní automat s digitálním displejem, který odvypráví příběh o nebezpečí znečištění vzduchu s pomocí dat o znečištění v reálném čase. Ve dnech, kdy znečištění bylo velké, tak animovaná videa oslovila děti kolem ohledně nebezpečí prachu. Při méně nebezpečných dnech zůstal stroj tichý, dokud s ním nepřišlo dítě do kontaktu.

Pilotní program ukázal slibné výsledky: „Podle agentury interagovalo s digitálním prodejním automatem více než 300 dětí a 90 % z nich pochopilo důležitost nošení masek během „špatných prašných dnech“. A navíc 88 % dětí si nechtělo sundat své Peekaboo masky.

Projekt oslovil publikum pomocí integrovaného digitálního vyprávění modelového dobrého chování, které přeskočilo do fyzického světa s interaktivními maskami, které dětem umožnily připojit se k příběhu.

Projekt, který je postavený na human-centered designu, učinil dříve relevantní předmět relevantním pro cílovou skupinu způsobem, který se bez problémů stal běžným. Toto nakonec změnilo vnímání a chování.