Zařízení Lumen dokáže monitorovat metabolismus člověka na základě jeho dechu

Startup Lumen nyní ve Spojených státech spustil crowdfunding na své zařízení, které je schopno analyzovat metabolismus člověka na základě jeho dechu. Lumen je malé zařízení, o kterém tvrdí, že dokáže sledovat metabolismus uživatele. Uživatel do zařízení dýchá několikrát denně. Každý výdech dává zařízení více informací prostřednictvím měření oxidu uhličitého. Díky tomu pak lze poskytnout každodenní personalizované stravovací plány a optimalizované tréninky. Lumen si klade za cíl pomáhat svým uživatelům hubnout způsobem, který jim dokonale vyhovuje. Informace jsou uživatelům k dispozici prostřednictvím aplikace Apple Health nebo Google Fit.

Pravidelná analýza je nezbytná, protože se nám metabolismus mění každý den. Na to může mít vliv stravování, množství spánku nebo úroveň cvičení v daný čas. Toto vědecky podporované zařízení může uživatelům pomoci udržet stabilní váhu. Poskytuje také užitečné rady, které jim pomohou být stále zdraví při hubnutí. Zařízení také lehké, takže s ním lze cestovat, což usnadňuje integraci do každodenního života bez velkého narušení.

Zařízení má být dostupné od léta 2019. Nyní je k dispozici za předběžnou objednávku 300 dolarů. Mnoho lidí přijímá extrémní diety, které ve skutečnosti mají za následek dlouhodobého narušení duševního i fyzického zdraví. Využití takových technologií by mohlo pomoci spotřebitelům poskytnout osobní a přesnější informace o jejich zdraví a ztrátě hmotnosti.