0

Příští týden se bude konat největší marketingová událost – Cannes Lions Festival of Creativity a účastníci už teď mají plno práce s plánováním všech přednášek, akcí a večírků. Jelikož se očekává „velká“ účast z České republiky, tak jsme se rozhodli sepsat ty nejzajímavější přednášky, abychom jim to ulehčili alespoň v jedné části. Po minulých tipech pro stratégy a kreativce přichází na řadu poslední seznam nejzajímavějších přednášek, tentokrát pro marketéry.

Pondělí 17. června

11:00-11:30 – Conversations that Shape Culture: The Participation Playbook

V České republice začal vycházet časopis Contagious, který je adaptací jeho britské verze. V této přednášce se bude rozebírat analýza nejlepších kampaní za posledních pět let, které vyhrály ocenění na festivalu Cannes Lions. Díky tomu byste se měli dozvědět, jaké kroky podniknout, abyste pro vaši kampaň zajistili to, že se o ní bude mluvit. Jak využít trendy k zajištění konverzace a podnícení kultury apod.

17:00 – 17:30 – The Next Frontier of Sound and Sense Branding

Možná jste postřehli, že poslední dobou dochází k rebrandingu značek, kdy součástí je implementace multisenzorického zážitku. Značka Visa se podělí o to, jak se vyvíjí branding v digitálním světě, kde se rozšiřují hlasoví asistenti. Jaké jsou trendy ve smyslovém brandingu a nad čím je třeba uvažovat u multisenzorického zážitku pro spotřebitele?

Úterý 18. června

12:45 – 13:15 – “One Planet, One Health”: Danone’s Journey into Activism

Valerie Hernando Presse, Globální CMO ve společnosti Danone, představí vizi značky, jak by měla potravinářská společnost povzbudit lidi, aby přemýšleli o potravinách a převzali větší odpovědnost za zdravější život.

15:15 – 15:45 – Tour of the Work – Print & Publishing Lions

V úterý také začíná skvělý program Tour of the Work (pokračuje do čtvrtka), kde porotci komentují oceněné práce v dané kategorii. Stojí to opravdu za to!

16:15 – 16:45 – CHEERS TO PEOPLE! Make Brands More Human, Change the Game

Marcel Marcondes, marketingový ředitel Anheuser-Busch pro americký trh se podělí o to, jak největší pivovar na světě mění vše s jedním posláním: dává lidi do středu všeho, co dělají. Podělí se mimo jiné o to, jak můžete vybudovat kreativní kulturu tím, že posílíte váš tým a partnery.

Středa 19. června

10:00 – 11:45 – Titanium Shortlist Presentations

Každoročně se mohou návštěvníci podívat na prezentace shortlistovaných kampaní. Letos tomu nebude jinak a rozhodně doporučujeme se podívat na tyto prezentace, protože se můžete lecčemu naučit.

12:00 – 12:45 – Survivor’s Guide to the Adpocalypse

Minulý rok patřil náš zápis přednášky od Burger Kingu velmi populární. A není divu. Fernando Machado je garancí velmi zábavné přednášky, ve které vás nechá nahlédnout do přemýšlení nad skvělými kampaněmi pro Burger King. Letos bude Fernando mluvit o tom, jak se značky musí neustále vyvíjet prostřednictvím designu, technologie a inovace produktů.

Čtvrtek 20. června

10:30-11:00 – The Rule Breakers’ Rule Book: 5 Commandments of Challenger Thinking

Agentura PHD má vždy velmi propracované prezentace a bývají spojené s premiérou jejich nové knihy. Ani tato přednáška nebude výjimkou, kde návštěvníci nahlédnou hlouběji do pěti společných aspektech marketingového a mediálního chování. Poté zde bude představena kniha Overthrow II, která bude pojednávat o 10 typech lidí, jenž mají „challenger thinking“.

14:45 – 15:15 – Guinness: Can a Brand Live forever?

Rupert Guinness určil v roce 1929 výzvu pro budoucí generaci markeťáků: „kvalita naší reklamy musí být stejná jako kvalita našeho piva“.
Dokázali markeťáci překonat Rupertovu výzvu? Stala se značka větší než pivo? Dokázala by se značka změnit, aby zůstal relevantní? O strategii značky se budou bavit Syl Saller and Mark Sandys.

Pátek 21. června

14:00 – 14:45 – Simple is Hard

Po desetiletí je marketing společnosti Apple, stejně jako její produkty, cvičením v redukování. Tor Myhren (Viceprezident marketingové komunikace značky Apple) bude mluvit o tom, jak je důležité odstranit všechny zbytečné věci ve sdělení i v exekuci jen na to, na čem opravdu záleží.

14:45 – 15:15 – From Startup to Global Brand: How Away Redefines Performance Marketing

Během 3,5 roku se společnost Away vyvinula ze startupu nabízejícího zavazadla na celosvětově uznávanou cestovní značku, která prodává více než milion výrobků. Tajemství úspěchu však není velká značka ani samotný produkt. Ve skutečnosti se jedná o mix kreativního a brandingového marketingu pomocí dat a insightů.
Tato přednáška rozhodně bude stát za to a pak se už můžete připravit na závěrečnou párty!