0

Pakistánské město Karáčí bude nyní těžit z veřejné dopravy s nulovými emisemi. Její nová síť Green Bus Rapid Transit (BRT) bude zahrnovat 200 autobusů, které jsou poháněny biometanem – v podstatě kravským hnojem. Suroviny pro toto palivo pocházejí ze 400 000 buvolů v dané oblasti. Projekt získal investici ve výši 49 milionů dolarů z fondu Green Climate Fund, celkové náklady na síť se pohybují okolo 583,5 milionů dolarů. Nejen, že je nová síť ekologičtější, ale i levnější. Odhaduje se, že denně bude zajišťovat 320 000 cestujících. Pomůže také snížit emise o 2,6 milionu tun oxidu uhličitého během 30 let.

Cílem BRT je pokrýt 30 kilometrový dopravní koridor, který bude prospěšný pro 1,5 milionu obyvatel. Bude přidáno 25 nových autobusových stanic, bezpečnější přechody pro chodce a zařízení pro sdílení kol. Projekt také pomáhá zabránit tomu, že každý den bude 3 200 tun hnoje znečišťovat oceán. Také se ušetří 189 000 litrů čerstvé vody, protože se dříve používalo k vypláchnutí odpadu v zátokách.

Autobusy se postupně integrují a v roce 2020 budou plně aktivní. Existují však pochyby, zda 200 autobusů stačí na to, aby se vypořádaly s potřebou veřejné dopravy, která je zde akutní. Při řešení tak velké a integrované sítě by však přínosy pro životní prostředí mohly být obrovské.