0

Společnost EyeQue vyvinula nástroj VisionCheck, který umožňuje domácí otestování zraku. Jedná se o automatizované optické zařízení, které může měřit a sledovat reflexní chyby a umožňuje uživatelům objednávat si nové brýle na základě výsledky testů.

VisionCheck kombinuje platformu založenou na cloudových technologiích, aplikaci pro chytré telefony a motorizovaný optický hledáček. Hledáček se umístí na obrazovku chytrého telefonu, umístí jej na své oko a provede testování. Přiložená aplikace zobrazuje na obrazovce různé obrazy, zatímco vnitřní motor otáčí řadu čoček pro měření ostrosti a astigmatismu. Samostatný nástroj zabudovaný do aplikace měří vzdálenost mezi pupulami a poskytuje sférické, válcové a osové měření, které jsou potřebné pro výrobu brýlí. Data jsou odesílána do telefonu přes Bluetooth a poté nahrána na platformu VisionCheck, kde jsou výsledky zpracovávány. Spotřebitelé mohou výsledky využít při objednávání brýlí online z pohodlí domova.

Společnost EyeQue hledá finanční prostředky na platformě Indiegogo, kde získala více než 475 procent svého cíle. VisionCheck je také k dispozici formou předobjednávky na webové stránce společnosti. Cena začínají na 60 dolarech. Společnost VisionCheck doufá, že EyeQue pomůže lidem ušetřit náklady na brýle na předpis.