0

Švédská reklamní společnost Clear Channel vlastní zhruba 1000 digitálních billboardů. V loňském roce společnost začala uvažovat, zda by billboardy mohly být použity i pro jiné účely. Ve spolupráci s městem a protidrogovými charitativními organizacemi zahájila společnost Clear Channel projekt Out of Home, v rámci kterého nahrazuje některé reklamní billboardy ve směrovky k nejbližšímu přístřeší pro bezdomovce v okamžiku, kdy teplota klesne pod 7 stupňů Celsia.

Ve Švédsku stoupá počet bezdomovců ve městech. Když ale v této zemi teploty klesnou pod bod mrazu, tak pro některé bezdomovce rychlé nalezení přístřeší může být otázkou života a smrti. Organizace, jako jsou církve a komunitní centra, jsou odhodlány otevřít své dveře lidem v nouzi. Zatímco mnoho bezdomovců si je vědomých možnosti přístřeší, ale nemusí vědět, kde se zrovna nachází nejbližší nouzové přístřeší.

Nové reklamy nasměrují lidi k nejbližšímu místu od billboardu. Zahrnují také informace o tom, jak přispět na pomoc těmto lidem nebo jak se stát dobrovolníkem. Všechny reklamy jsou zdarma. Podle společnosti Ola Klingenborg, viceprezidentky Clear Channel pro severní Evropu, „Naše billboardy se nacházejí tam, kde se pohybují lidé, a díky technologii dokážeme vyvíjet řešení, která pomohou jak lidem, tak městům. To je něco, co považujeme za rozšíření naší práce na vytváření skutečné hodnoty ve městech, v nichž působíme.“