0

Řada Nivea Sun má za cíl pomáhat lidem užívat si sluníčka a zároveň minimalizovat možné škody, které mohou způsobovat UVA/UVB paprsky. V souladu se svým účelem se značka snaží vytvářet příležitosti pro zvyšování povědomí obyvatelstva o důležitosti používání ochrany před sluncem po celý rok.

Aby značka Nivea upozornila na toto téma, využila jednoho z nejteplejších let v posledních letech k uskutečnění nebývalé akce v Brazílii. Na plážích v Rio de Janeiro a São Paulo jsou lidé hlídání speciálním dalekohledem.

Dalekohled vznikl ve spolupráci s FCB Brasil a spoléhá se na speciální technologii, objektiv se superzoomem a filtry, které detekují UV paprsky, které mohou odhalit, zda jsou lidé dostatečně namazáni opalovacím krémem. Kombinace fotografie, optiky a VR technologie byla vytvořena k rozpoznání chráněné a nechráněné kůže.

Aby bylo možné demonstrovat dalekohled a upozornit lidi na pláži na důležitost používání opalovacího krému, bylo na plážích Ipanema (Rio de Janeiro) a Maresias (São Paulo) postaveno několik observatoří, kde „NIVEA SUN Guardians“ nesoucí dalekohled pomáhaly lidem, aby se chránili.

Jakmile jim přístroj ukázal, které části jejich těl jsou nechráněné, pobřežní hlídka se rychle přiblížila k člověku a nabídla jim opalovací krém Nivea Sun přímo na písečné pláži.

Nivea Sun Protector Binoculars dále rozšiřuje práci značky s cílem zvýšit povědomí o důležitosti prevence poškození kůže, jako jsou popáleniny slunce, předčasné stárnutí, pigmentové skvrny a pihy, a dokonce i rakovina kůže, které jsou způsobeny škodlivými slunečními paprsky.