0

Přesně za týden začne největší marketingová událost – Cannes Lions Festival of Creativity a účastníci už teď mají plno práce s plánováním všech přednášek, akcí a večírků. Jelikož se očekává „velká“ účast z České republiky, tak jsme se rozhodli sepsat ty nejzajímavější přednášky, abychom jim to ulehčili alespoň v jedné části. Po minulém článku pro stratégy se zaměřujeme na ty nejzajímavější přednášky pro kreativce.

Pondělí 17. června

12:45 – 13:15 – Storytelling with Impact: How Sesame Street Changed the World

Jeden z nejvlivnějších pořadů na světě je Sezamová ulice. Ovlivnil spousty dětí po celém světě a patří mezi klasiku, co se týče vyprávění příběhů, které pochopí každý. V této přednášce se dozvíte, jak média a storytelling mohou změnit svět k lepšímu.

14:30 – 15:00 – The Wonder Of What The F*ck

Richard Brim nechá nahlédnout divákům, jakým způsobem přistupují ke tvorbě kreativní práce (od insightů, přes nápady až k produkci). Jejich přístup jim zajistil dostatek kreativních ocenění, že agentura adam&eveDDB byla minulý rok na festivalu Cannes Lions jmenována agenturou roku.

Úterý 18. června

11:35 – 12:05 – Building An Army of Super Creatives

Base Korstena jsme měli možnost vidět na několika přednáškách v minulých letech. Zejména díky úspěchu agentury JWT s jejich kampaní Next Rembrandt. Vždycky nás fascinoval jeho přístup k technologiím a v této přednášce tomu nebude jinak, protože Bas Korsten se nechal inspirovat Tomem Bradym (hráč amerického fotbalu, který trénuje svůj mozek 2 hodiny denně se speciální aplikací, jen aby snížil svůj reakční čas o milisekundy) a spustil svůj výzkum ve spolupráci se společností Alpha. Bude mluvit o mikrodávkování po mindfulness, od jednotlivých kardioprogramů, přes diety až po elektrošokové terapie.

14:00 – 14:30 – The New Creative Capital

Agentura R/GA má fascinující schopnost se adaptovat neustále se měnícímu se marketingovému trhu. Zatímco jiné agentury dlouhodobě komunikují o svém kreativním dědictví, tak R/GA vám na festivalu Cannes Lions zaručeně přinese nový pohled na trhu. Letos budou návštěvníci semináře seznámeni s novými typy „kreativního kapitálu“, které mohou inspirovat k nové kreativní revoluci. Výchozím bodem adaptace je rozpoznat, kde a kdy kreativita stále udržuje sílu posouvat značky a zajišťuje růst.

15:15 – 15:45 – Tour of the Work – Print & Publishing Lions

V úterý také začíná skvělý program Tour of the Work (pokračuje do čtvrtka), kde porotci komentují oceněné práce v dané kategorii. Stojí to opravdu za to!

Středa 19. června

10:00 – 11:45 – Titanium Shortlist Presentations

Každoročně se mohou návštěvníci podívat na prezentace shortlistovaných kampaní. Letos tomu nebude jinak a rozhodně doporučujeme se podívat na tyto prezentace, protože se můžete lecčemu naučit.

12:00 – 12:45 – Survivor’s Guide to the Adpocalypse

Minulý rok patřil náš zápis přednášky od Burger Kingu velmi populární. A není divu. Fernando Machado je garancí velmi zábavné přednášky, ve které vás nechá nahlédnout do přemýšlení nad skvělými kampaněmi pro Burger King. Letos bude Fernando mluvit o tom, jak se značky musí neustále vyvíjet prostřednictvím designu, technologie a inovace produktů.

Čtvrtek 20. června

10:00 – 11:00 – Saatchi & Saatchi New Creators Showcase

Vždy ve čtvrtek ráno se koná jedna z nejsledovanějších akcí celého festivalu a už od otevření paláce v 8:30 se začíná tvořit fronta do největšího sálu v paláci. Saatchi & Saatchi New Creators Showcase každoročně představí ty nejzajímavější režisérské počiny. Letos je velká novinka, protože se tato prezentace původně jmenovala New Directors Showcase. Ostatně organizátoři této akce popisují změnu následovně:
„Pokud jde o vyprávění příběhů, tak se toho v našem odvětví hodně změnilo. Už nevyprávíme jen lineární příběhy o délce 30 až 60 sekund. Natáčíme vertikální a čtvercová videa. A lidé, kteří pro tyto platformy vytvářejí, jdou nad rámec toho, že jsou nazýváni režiséři. Jsou to tvůrci.“

14:30 – 15:15 – The Future of Entertainment

Čtvrtek se zdá být takový „entertainmentový“. Na pódiu se vždy objeví nějaká hollywoodská hvězda. A letos tomu není jinak. Tentokrát se mohou diváci bavit u diskuze s Jeffem Goldblumem o tom, jaká je budoucnost zábavy? Jak mohou značky poskytovat zábavu, která nabízí hodnotu mimo pouhé rozptýlení? Jaká je optimální role umělců v době, kdy lidé hledají neustálou zábavu? Mimochodem tuto přednášku mohou vidět lidé i mimo festival. Stačí si pořídit digitální pass.

Pátek 21. června

15:00-15:45 –What It Takes to Just Do It

Pátek bývá takový chudší na přednášky, protože všichni mají plné hlavy informací z předchozích dnů a čekají na vrchol festivalu, kterým je předávání cen v hlavních kategoriích, jenž je poté spojeno s rautem. Ale pokud bychom měli vybrat aspoň jednu přednášku, tak za zmínku rozhodně stojí seminář od Nike & Wieden+Kennedy. Protože Nike slaví 30 let a společně s reklamní agenturou budou mluvit o růstu, inspiraci a kultuře.