0

Chytré bydlení se začíná stávat v městech vcelku běžným jevem, údajně 16 procent obyvatel ve Spojených státech vlastní nějakou formu chytré technologie. Nový chytrý bezpečnostní systém od společnosti eDOR by mohl poskytnout řešení krádeží zásilek.

eDOR se popisuje jako chytrá donášková služba ke dveřím a bezpečnostní dveřní systém. Systém pracuje ve třech částech: eDOR, eBOX a eTETHR. eDOR má vzhled běžných dveří. Jednoduchý design nabízí automatické vyzvednutí zásilky 24 hodin denně a 7 dní v týdnu prostřednictvím svého chytrého zabezpečovacího systému. Jeho obousměrná kamera a bezklíčový vstupní systém umožňuje doručovatelům uložení zásilky, aniž by majitelé museli být doma. Druhý produkt, eBOX, posouvá systém o krok dále, s rozšiřujícími moduly, které umožňují bezpečné uložení větších zásilek a zablokování potenciálních krádeží. Nakonec je tu eTETHR, což je digitální verze prvních dvou produktů, ideální pro použití v dočasných nebo malých bytech. Senzory a alarmy detekují balíčky a monitorují jejich polohu, dokud se majitel domu vrátí.

Jak eDOR tak i eBOX se připojují k mobilní aplikaci, takže uživatel může sledovat a aktualizovat stav svých balíků na cestách z libovolného místa na světě. Všechny tři systémy jsou přizpůsobitelné a modulární, takže se mohou přizpůsobit jakémukoliv typu nemovitosti. V tuto chvíli se řeší patenty a firma očekává, že s výrobou začne v roce 2019.