Tato falešná prsa pro figurínu pomáhají vzdělávat, jak poskytnout KPR ženám

Jak velký rozdíl dělá pár prsou? Podle nedávné studie publikované v Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes: ženám, které dostanou zástavu srdce na veřejnosti dostanou o 27 % méně pravděpodobně KPR (kardiopulmonální resuscitace) než muži.

Důvodem není, že by se lidi nestarali, ale je to zejména kvůli povrchní nepříjemnosti kolem toho, jak poskytnout KPR ženě kvůli jejím prsou. Jak video říká: „Proč? Vědecky řečeno… prsa.“ Výzkum ukazuje, že lidé si nejsou jisti, kam umístit ruce při provádění KPR u ženy. Zmatek, který pramení přinejmenším částečně z lekcí KPR, které jsou vyučovány na figuríně, která nemá prsa.

Agentura Joan Creative se proto v rámci Národního týdne informovanosti o KPR rozhodla tento problém vyřešit tak, že navrhla připevnění na figurínu, které ji dodají prsa. Agentura se spojila s organizací pro prosazování rovnosti žen a mužů United State of Women, aby spustila novou digitální a sociální kampaň kolem návrhu Womanikin, který si může vyrobit kdokoliv díky otevřeným zdrojům.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766