Nová hra Pokémon Sleep bude povzbuzovat lidi k lepšímu spánku

Společnost Pokémon Company oznámila novou aplikaci, která promění spánek v zábavu. „Pokémon Go změnil jednoduchý úkon chůze v zábavu, čímž z celého světa udělal hru,“ napsala společnost. „Nyní se to chystáme provést znovu, ale tentokrát se spánkem.“
Po úspěšném přetvoření fyzické reality se Pokémon Go zaměří na sny.

Rozšířená realita, vývoj spánku

Když byl Pokémon Go spuštěn v roce 2016, tvůrci aplikace (Pokémon Company a herní společnost Niantic) chtěli, aby platforma rozšířené reality nabídla „motivaci jít ven a cvičit“ a dozvědět se více o světě kolem lidí.

Ale hra (která vydělala více 2,45 miliardy dolarů) také povzbudila lidi, aby chodili krást, padali do rybníků a nechali Nintendo určit fyzické hranice svých představ.
Tento proces se nyní vyvíjí: Pokémon Sleep tvrdí, že nabízí pobídku k tomu, aby si lidé „dobře odpočinuli“. A chce zpeněžit každou obchodovatelnou minutu životů lidí ve dne i v noci.

Chytání Pokémonů nonstop

Pokémon Sleep přijde se zařízením zvaným Pokémon Go Plus + (ano, je to plus plus) což malé zařízení, které stráví noc ve vaší posteli a shromažďuje údaje o vašem spánku.
Zařízení bude odesílat data spánku do chytrého telefonu přes Bluetooth a odmění hráče, pokud mají dostatek spánku.
„Milujeme poznávání světa pěšky,“ řekl John New Hanke, CEO společnosti Niantic. „A to se nemůže stát, pokud nemáme energii na to, abychom se vydali na tato dobrodružství.“

Budování spánkového datového byznysu

Ostatní společnosti také chtějí formovat náš spánek: Výrobci wearable zařízení, zdravotní pojišťovny a zaměstnavatelé se zoufale snaží sledovat spánek, aby snížili náklady na zdravotní péči.
Ale Pokémon Sleep se tam může dostat jako první – protože, přiznejme si to, Pikachu má lepší záznamy o měnícím se chování než zdravotnický systém.
Produkty Pokémon slibují, že pomohou dětem hrát i dobře spát. Ale jaké to bude mít opravdu následky, se dozvíme až později.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762