Chatbot Roo pomáhá teenagerům odpovídat na otázky ohledně sexu

Nezisková organizace Planned Parenthood minulý rok začala testovat chatbota, jehož cílem je odpovídat teenagerům na hromadu otázek týkajících se sexu. Děti velmi často nechtějí mluvit se svými rodiči o intimnějších aspektech jejich milostného života. Ve spolupráci s teenagery z MESA (Math, Engineering and Science Charter Academy) vznikl genderově neutrální a přátelský chatbot Roo zaměřený na děti od 13 do 17 let.

Vzhledem k tomu, že hodně teenagerů získává informace týkající se zdraví online, bot, který využívá umělou inteligenci, má poskytovat rychlé odpovědi bez jakékoliv soudnosti. Vše je naprosto anonymní a pohodlně, takže děti nemusí hledat neověřené zdroje online.

Uživatelé zde mohou najít všechny druhy informací, od puberty, přes sexuálně přenosné nemoci, až po těhotenství a masturbaci. Pokud správné informace nelze najít, Roo nasměruje uživatele k jiným zdrojům, kterými jsou skuteční pedagogové.

Teenageři hledají všechno online, ale pokud jde o téma sexu, tak jsou v rozpacích a bojí se, že někdo najde jejich historii vyhledávání. To řeší Roo, protože je úplně anonymní. Rovněž řeší to, že zde najdete vždy přesné a důvěryhodné informace.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766