Windward přináší prediktivní analytiku, která snižuje finanční riziko na volném moři

Představte si zemi, která je 40krát větší než Spojené státy, ale nenachází se zde policie, žádné bezpečnostní kamery ani chytré telefony. Jedná se o volné moře – rozsáhlá oblast, ve které jsou lodě z velké části odkázány samy na sebe. Nyní izraelská společnost Windward pracující s analýzou námořních dat vyvíjí technologii, která lépe analyzuje přepravní data.

Společnost Windward byla založena, aby shromažďovala informace o aktivitách na moři. Společnost původně vyvinula produkt MARINT, který je zaměřen na sledování provozu lodí pomocí komerčních družic. Analytický software byl navržen tak, aby hledal podezřelé chování, jako je pašování nebo nezákonný rybolov, a varoval policejní a zpravodajské agentury. V průběhu času si společnost uvědomila, že software s umělou inteligencí může být také použit k identifikaci dříve neviditelných vzorků vytvořených pohybem lodí a posouzení jejich významu.

Zatímco existují další společnosti, které analyzují námořní data, Windward se zaměřuje konkrétně na big data. Podle generálního ředitele a spoluzakladatele Amiho Daniela: „Zatímco některé společnosti se dívají na aspekty toho, co Windward dělá, nikdo nesbírá všechna námořní data, 24/7, aby je analyzoval, prozkoumával a využíval algoritmy pro kybernetickou bezpečnost.“

Společnost plánuje přinést FORESEA, což bude finanční platforma zaměřená na obchodníky s komoditami, investory a analytiky. Ti budou moci využívat své odborné znalosti v oblasti námořního pojištění a pomáhají pojišťovákům při sestavování přesnějších rizikových modelů. V budoucnu Windward doufá, že bude schopen modelovat všechna námořní rizika.