Společnosti Natura &Co a Avon se spojují, udržely krok v moderní době

Natura&Co, brazilský kosmetický konglomerát, koupil Avon, kultovní společnost, která je známá svou rozsáhlou sítí „podomních“ prodavaček. Ale v poslední době spíš Avon bojoval o místo na trhu spolu s dalšími kosmetickými značkami, které se snaží přežít v Glossier éře.

Krátká historie Avonu

Avon od roku 1886 (dříve znám jako California Perfume Company) používá systém přímého marketingu (direct-marketing), který v té době byl jeden z mála modelů, jenž nabízel ženám šanci pracovat mimo domov.
Dnes je Avon stále pátou největší kosmetickou společností na světě, která v roce 2018 celosvětově generovala 5,5 miliardy dolarů, s prodejním týmem 6,4 milionu reprezentantů po celém světě.

D2D však nemůže bojovat s D2C

Avon, stejně jako mnoho jiných firem, ale zaostal s udržením tempa s ohledem na spotřebitelské chování, jako to například dělají beauty startupy typu Glossier (který má nyní hodnotu 1 bilionu dolarů).
A zatímco postoj Avonu k odstranění testů na zvířatech se svými výrobky v 80. letech pomohlo nějakým způsobem značce přežít, tak současné značky jako například Beautycounter (který vytváří produkty bez více než 1300 známých toxinů nebo pochybných složek), posouvají étos „neubližování“ o krok dál.

Natura by mohla pomoci Avon ženám dostat se zpátky do sedla

S novým majitelem, který mimo jiné také vlastní špičkové maloobchodní prodejny, jako je Aesop a The Body Shop, by se mohl Avon posunout dál než jen růžový Cadillac, protože Natura plánuje využít svých rozsáhlých distribučních kanálů, aby mohl prodávat výrobky Avon v Latinské Americe, Evropě a Asii.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766