Film Rocketman má zachránit Paramount Pictures před nadvládou značky Disney

Disney v posledních několika letech válcuje pokladny kin ve velkém díky trhákům z dílen Marvel, Pixar a Star Wars franšízy. Nicméně Paramount Pictures spadající pod Viacom doufá, že našel nový recept na úspěch.

Jeho nadcházející životopis Eltona Johna „Rocketman“, bude pozorně sledován na trhu, protože tento hudebně laděný žánr by mohl podle Brookse Barnese z New York Times přitáhnout diváky do kin ve velkém.

„Paramount dodal devět po sobě jdoucích kvartálů s dobrými finančními výsledky pro Viacom, ale obrat je stále slabý. Velký hit (který není pokračováním, spinoffem nebo rebootem) by v tomto případě poskytl morální podporu a poslal důležité sdělení pro hollywoodskou tvůrčí komunitu a investory Viacomu: že i ve věku Netflixu a Marvel může Paramount něco přinést.“

Diváky s možná už cítí nějakou dobu nasycení superhrdiny, „filmoví manažeři sní o tom, že najdou další ‘Bohemian Rhapsody‘. Tento britský film v loňském roce získal celosvětově 908 milionů dolarů a vyhrál čtyři ceny Akademie, včetně jedné pro Ramiho Malka za roli Freddieho Mercuryho.“

Akcie společnosti Viacom byly v roce 2019 nevyzpytatelné, meziročně stouply o pouhých 7%. To je asi polovina nárůstu S&P a méně než třetina 23% zisku společnosti Disney.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635