Platební karta od PNC banky pravidelně mění CVC kód kvůli většímu zabezpečení

Při nakupování online pomocí platební karty musí kupující zadat CVC kód. Tento proces byl zaveden za účelem snížení podvodů s kreditními kartami. Podvodníci však mohou ukrást CVC kódy pomocí webového keyloggeru. Jedná se o trojského koně, který dokáže buď zachytit hesla uložená v prohlížeči uživatelů, nebo pomocí „grabování formuláře“ – zachycení dat zadávaných do formuláře v prohlížeči předtím, než dojde k šifrovanému procesu zpracování. Nyní banka PNC testuje řešení tohoto problému. Vyvinula kartu, jejíž CVC se mění každých 30 až 60 minut.

Technologie, která dynamicky ovládá CVC, se nazývá „motion code“ (kód v pohybu) a původně byl v roce 2016 vyvinut technologickou společností Idemia. Nové karty mají malou obrazovku, napájenou z lithiové baterie, která zobrazuje třímístné číslo formou e-inku. Algoritmus určuje, kdy změnit kód na displeji. Karty právě procházejí pilotním testováním, aby se zjistila ideální obnovovací frekvence. To je důležité, protože v případě, že se CVC obnovuje příliš často, tak uživatelé nebudou mít čas na dokončení online nákupu. Pokud se však kód obnoví příliš pomalu, karta může být stále zneužita k podvodu.

Rychlá obnovovací frekvence může také zkrátit životnost baterie. 60minutová obnovovací frekvence CVC kódu dává kartě čtyřletou životnost, ale vyšší obnovovací frekvence zkracuje její životnost. Další nevýhodou je, že e-ink karty jsou nákladné. Ceny za tuto kartu se pohybují kolem 15 dolarů, v porovnání s 2-4 dolary za běžnou čipovou kartu. Banka PNC plánuje zpřístupnit karty v roce 2019.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762