0

Většina lidí používá mapy v chytrých telefonech každý den. Kromě zjišťování adres se mnozí spoléhají na aplikace, jako jsou Uber, počasí nebo navigační systémy, které používají vestavěné základní mapy. Veškeré služby, které nabízejí tento typ dat, mohou být drahé. Startup, který se nazývá StreetCred, chce tuto mezeru vyplnit tím, že tyto informace budou levnější a přesnější.

Sběr potřebných informací vyžaduje spoustu lidí. Mnoho vývojářů aplikací používá OpenStreetMap, který je založen na více než 1 milionu dobrovolníků. Kartografie s otevřeným zdrojovým kódem však není dostatečně specifická pro zákazníky, které chce oslovit StreetCred. Například, pokud nějaká společnost potřebuje znát polohu každého parku v Milwaukee, neexistuje žádná záruka, že dobrovolníci tyto informace poskytnou.

Místo toho StreetCred začal experimentovat s nabízením kryptoměny dobrovolníkům výměnou za jejich pomoc. Vyvinuli soutěž zvanou MapNYC jako experiment v gamifikačním mapování. Uživatelé soutěží o kryptoměny pomocí sbíráním konkrétních dat. Společnost poté zasílá informace zpět na OpenStreetMaps pod licenční smlouvou, která usnadňuje lidem a společnostem ve sdílení a spolupráci při práci s daty.