0

Pokud máte problémy s časem a ne vždy si najdete čas na praní, tak dánský startup Organic Basics má pro vás řešení. Tvrdí totiž, že jejich spodní prádlo zůstává svěží i po týdnech nošení.

Mads Fibiger, CEO společnosti Organic Basics, vysvětluje, že jejich spodní prádlo vydrží dny nebo dokonce týdny bez praní. Tvrdí, že toho dosáhli díky tomu, že na své výrobky používají Polygiene, který využívá přírodní stříbrnou sůl (chlorid stříbrný) k zabíjení bakterií, jenž způsobují špatné pachy. Stříbro je již od dávných dob známo jako antimikrobiální látka, která zabraňuje infekcím i špatným zápachům. Může zabít až 99 procent přítomných bakterií.

Organic Basics také poukazuje na to, že časté mytí a výměna oděvů není dobré pro životní prostředí. Zabíjení bakterií však není totéž jako samočistění. Dokonce ani bez špatného zápachu a po několika dnech nošení bude spodní prádlo pokryto potem a odumřelými kožními buňkami. Někteří novináři, kteří zkoušeli produkt, uvedli, že po druhém dni nošení dokáží odhalit „méně než čerstvou“ vůni. Přes rozdíly v názorech je spodní prádlo velmi pohodlné. Je vyrobeno z odolného polyesterového vlákna se stříbrem, takže je také velmi odolná, i když je tlustší než obyčejné spodní prádlo.

Spodní prádlo Organic Basics může být nejužitečnější v časech, kdy je obtížné prát jej každý den, například na hudebních festivalech nebo při kempování. Stříbro se stále častěji používá ve výrobcích, jako jsou košile, ponožky a zubní kartáčky. Existují však obavy některých vědců, že rostoucí nemedikální aplikování může vést k tomu, že některé bakteriální kmeny vyvinou rezistenci vůči stříbru.