0

VIRTUE je kreativní agentura, která se zrodila ze známého zpravodajského serveru VICE. Tato agentura vytvořila digitální kampaň pro norskou značku Carlings, která otevřela svůj první e-shop i přesto, že již desetiletí prodává oblečení ve více než 200 prodejnách. Výzvou pro agenturu tedy bylo zvýšit povědomí o e-shopu a podíl na vysoce konkurenčním e-commerce trhu.

Agentura vyšla z výzkumu Barclaycard, který odhalil, že téměř dva z deseti Britů (17 %) si kupují oblečení online pouze za účelem jeho zveřejnění na sociálních médiích, a poté dané oblečení vrátí. Což přispívá k falešné mýlce módních značek, že je vysoká poptávka po oblečení a způsobuje nadměrnou produkci (hen hastag #ootd, což je zkratka pro Outfit of The Day, má v současné době 254 milionů příspěvků na Instagramu).

Virtue se tedy rozhodl vyzvat dopad módního průmyslu na životní prostředí a vytvořil první digitální kolekci oblečení na světě s nulovým negativním dopadem na životní prostředí. Digitální kolekce sloužila jako páka pro nově otevřený internetový e-shop s bězným oblečením a učinila z tohoto webu nejinovativnější hráče na poli, pokud jde o budoucí řešení současné krizové situace v oblasti oblečení a životního prostředí.

3D kolekce se skládá s 3D animovaného oblečení, které je přizpůsobeno virtuálním krejčím prostřednictvím meta-dat z chytrého telefonu a technologie Marvelous Designer. Veškeré příjmy z této kolekce jdou přímo na WaterAid.org.