0

Agentura Cheil vyvinula mobilní aplikaci, která nabízí včasné varování při detekci potenciálně osudové mrtvice. Podle údajů Světové zdravotnické organizace postihne mrtvice někoho každé 2 sekundy. Každoročně zemře více než 6 milionů lidí. Mezitím dvě třetiny těch, kteří přežijí, mají následkem poškozený mozek nebo trvalé postižení.

Klíčem k bezpečnosti je zjištění brzkých varovných signálů. Jedním z nejběžnějších varovných signálů cévní mozkové příhody je totiž pokles půlky tváře obličeje. Ale protože některé tahy jsou méně závažné než jiné, je pro lidské oko velmi náročné to odhalit včas.

Díky spolupráci s organizací Hong Kong Stroke Association si Cheil všiml způsobu, jak využít technologii rozpoznání obličeje, která je již zabudována do našich telefonů.

Fatal Recognition“ je aplikace pro bezpečnostní skenování, která využívá technologii rozpoznávání obličeje k detekci časných varovných signálů potenciálně smrtelné mrtvice. Průměrný člověk totiž odemkne svůj telefon 120krát denně. Pokaždé, když uživatel odemkne svůj telefon, počítačový algoritmus detekuje nepatrné příznaky tváře, které jsou pro lidské oko nepoznatelné. Pokud je rozpoznán znak včasného varování, uživatel obdrží výstrahu, aby mohl zavolat o pomoc a zároveň upozornit předem nastavený nouzový kontakt v telefonním seznamu. Aplikace je momentálně dostupná pouze na Google Play.