0

Automobilka Volvo pokračuje ve Velké Británii v boji za budoucnost oceánu pomocí nové dětské knihy, za kterou stojí reklamní agentura Grey. Ilustrace má na svědomí oceňovaný ilustrátor Jago Silver.

The Day the Ocean Went Away“ (Den, kdy oceán odešel) je tematicky propojen s filmem „The Unseen Ocean“ od Sky Atlantic, který vypráví opravdový příběh učitele základní školy Toma Franklina, jenž také provozuje program „City Kids Surfing“, který učí děti plavat a surfovat, zatímco je vzdělává i o životním prostředí . Protože děti z měst často vidí oceán poprvé.

Knížka vypráví fiktivní příběh o malém chlapci jménem Jack, který miluje oceán, ale jednoho rána se probudí a zjistí, že oceán úplně zmizel. Jack cestuje po vyprahlém mořském dně, aby zjistil, proč se setkává se všemi druhy ubohých tvorů z oceánu. Ať už se jedná o velrybu tryskající plastové tašky nebo mořskou pannu chycená v plastových rybářských sítích, Jack brzy zjistí, že oceán má spoustu důvodů k tomu, aby odešel pryč.

Veškerý výtěžek z prodeje knih, která je nyní k dispozici na Amazonu, půjde do neziskovky City Kids Surfing Toma Franklina, jehož cílem je pomáhat, aby více dětí z města navštívilo oceán (podle statistik 1 z 5 dětí ve Velké Británii nikdy nevidělo oceán).

Georgina Williamsová, vedoucí marketingu společnosti Volvo Car UK, vysvětlila: „Ve společnosti Volvo uznáváme dopad našich výrobků na životní prostředí. Proto máme jeden z nejambicióznějších programů udržitelnosti v automobilovém průmyslu, kde je naším cílem, aby od roku 2025 bylo minimálně 25 % plastů v nových vozech vyrobeno z recyklovaného materiálu.