0

Každý z nás se někdy ocitl na místě, kde bylo špatné osvětlení. V obývací pokoji, v kuchyni a zejména u pracovního stolu. Člověka, který píše nebo kreslí na papír, může obtěžovat stín nebo příliš prudké světlo z lampy. Naštěstí japonská společnost Balmuda představila lampu The Light, která je postavená na principu chirurgických lamp, jenž jsou navrženy tak, aby neoslňovaly chirurgy na sále.

Doktoři ze zřejmých důvodů vyžadují dobré světlo, minimum stínů a žádné odlesky v brýlích. Proto mají speciální lampy, které pomocí čoček směrují světlo v pravém úhlu, čímž vytvoří širokou a intenzivní osvětlenou oblast výhradně zaměřenou na pacienta, aniž by byl celý chirurgický sál oslepujícím, dráždivém světle.

Lampa od společnost Balmuda využívá stejné diody vyzařující světlo a čočky nastavené ve stejných úhlech jako lampy používané na chirurgických sálech. Lampa rozptyluje světlo ven v širokém úhlu, a to i v době, kdy je lampa na úrovni očí, aby se zabránilo oslnění. Širokoúhlá difúze umožňuje rozsáhlou oblast osvětlení a minimální stíny. Jedná se o optimální světelné podmínky pro jakoukoli detailní práci u stolu. Samozřejmě tento návrh lampy se projeví na ceně, takže lama stojí 540 dolarů.