Sociální síť Koo se zaměřuje krátké podcasty namísto vizuálního sebevyjádření

Koo je sociální síť ve formě audio platformy, která pochází ze Švédska. Její slogan zní „to, co říkáte, by mělo být důležitější než to, jak vypadáte“, což je pocit, který je v moderním světě často ztracen. Tato sociální síť usiluje o návrat ke kvalitnímu sebevyjádření, zejména u mladší generace. Mnoho sociálních sítí se zaměřuje výhradně na vizuální prezentaci. Z tohoto důvodu Koo věří, že mladí se zdržují od vyjádření kvůli nejistotě ohledně svého vzhledu. Jejich podcastová platforma umožňuje uživatelům nahrávat maximálně jednu minutu zvuku. Mohou pak přizpůsobit záběry přidáním „zvukových strickerů“, jako jsou bubny nebo zvuk praskání. Uživatelé pak sdílejí „Koo“ v rámci feedu se svými přáteli a followery, podobně jako tomu je na Instagramu nebo Twitteru.

Platforma je ideální jak pro osobní, tak pro veřejnou potřebu, s možností sdílet pouze s přáteli nebo možnost sledovat celebrity. Existuje také možnost sledovat určité trendy nebo témata. Koo se v současné době zaměřuje na budování silné uživatelské základny předtím, než začne uvažovat o monetizaci. V tuto chvíli získávají finanční podporu od společnosti Sweet Studios.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766