Robotika věcí od LUXROBO umožňuje komukoli přizpůsobit IoT zařízení

Internet věcí se rozšiřuje do produktů do domácnosti. Jihokorejská společnost LUXROBO vyvinula chytrou DIY domácí platformu, kterou může použít téměř každý. Nová platforma vychází z dřívějšího produktu MODI, což je DIY sada, která každému umožňuje snadno vytvářet aplikace pro robotiku a IoT. MODI se skládá ze 13 jedinečných modulů, z nichž každá má určitou funkci. Moduly lze okamžitě kombinovat pomocí magnetického konektoru pro vytvoření libovolného počtu zařízení. MODI umožňuje přidávat IOT funkce do široké škály zařízení bez předchozí znalosti elektroniky. To také přichází s drag and drop kódovacím nástrojem s názvem MODI Studio.

Původním cílem společnosti LUXROBO bylo, aby robotika byla „snadná a zábavná“ pro každého. MODI byl navržen speciálně pro studenty, aby se mohli naučit rozvíjet vlastní robotické a IoT zařízení. Projekt byl původně financován na Kickstarteru, přičemž společnost překonala svůj cíl financování během pouhých tří dnů. Nedávno představená platforma DIY Smart Home používá moduly MODI. Platforma umožňuje propojit moduly MODI, vestavěné elektronické zařízení MODI OS a další IoT platformy dohromady. Přístroje jsou připojeny přes IoT rozbočovač, který lze snadno přizpůsobit a naprogramovat tak, aby vytvářel chytré domácnosti a učebny.

Společnost LUXROBO již spolupracuje s Hanwha Construction, jednou z největších developerských společností v Jižní Koreji, aby nabízely novou platformu jako standardní vestavěné chytré IoT řešení do domácností.