Billboard v reálném čase ukazuje, když někdo volá na linku pomoci

Ve Velké Británii byla spuštěna kampaň Campaign Against Living Miserably (CALM), která využívá velký interaktivní digitální displej, který se podobá chytrému telefonu. Kampaň „Call for Help“ má za cíl prolomit stigma kolem duševního zdraví.

Účelem obrazovek je ukázat, jak často linka CALM přijímá hovory. Displej je napojený na skutečnou linku pomoci. Hlasitý vyzváněcí tón upozorní kolemjdoucí lidi, když dochází k příchozímu hovoru, a poté zobrazí „probíhající hovor“. Obrazovky byly umístěny v Londýně, Manchesteru a Birminghamu.

„V roce 2018 jsme přímo předešli 675 sebevraždám a snažíme se dále otevřít konverzaci o duševním zdraví a sebevraždě, abychom posílili více lidí v rámci jejich duševního zdraví a zdraví lidí kolem nich,“ řekl generální ředitel CALM Simon Gunning.

Linka pomoci CALM přijímá přes 200 hovorů denně. Podle kampaně je sebevražda jednou z nejčastějších příčin úmrtí mužů do 45 let ve Velké Británii. Odhaduje se, že jeden ze čtyř lidí trpí duševní poruchou.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766