0

Absolvent Design Academy Eindhoven, Thomas Hoogewerf, vytvořil tříkolku Better to Transport, vyrobenou z materiálů, které se běžně vyskytují mezi odpadky v Mexico City. Hoogewerf se rozhodl vytvořit tříkolku nejen jako způsob využití odpadních materiálů, ale také jako reakci na dopravní otázky ve městě Mexico City. Kola nabízejí levnější a čistší alternativu k autům a lze je využít k vyhnutí se zpoždění na silnicích.

Hoogewerf vyvinul metodu tepelného lisování, která dokáže pracovat s širokou škálou plastů, včetně těch, které jsou obvykle obtížně recyklovatelné. Technika používá hydraulický lis vybavený tepelným hořákem pro vytváření dílů jízdních kol z odpadního plastu. Kolo bylo navrženo tak, aby všechny části, které se opotřebovávají, mohly být znovu předělány do nových dílů nebo byly vyměněny. Konstrukce tříkolky a vybavení potřebné k jeho provedení jsou k dispozici ke stažení na stránce OpenWiki. Stránka obsahuje návrhy pro přizpůsobení kola různému prostředí a přizpůsobení kola pro individuální chuť a způsobilost. Zahrnuty jsou také plánované náklady a seznamy dílů. Uživatelé mohou sdílet vlastní zkušenosti a tipy pro výrobu kola.

Cílem projektu Better to Transport je vytvořit kolo, které se dá vyrábět na místě a za co nejnižší náklady. Rostoucí počet měst se snaží povzbudit dojíždějící osoby, aby přešli z automobilů na kola, aby se eliminovaly dopravní zácpy, znečištění a obezita. Náklady na nová kola mohou tomu bránit.