Přizpůsobitelný svetr od Ministry of Supply se dokáže upravit tak, aby vyhovoval všem

Laboratoř Self-Assembly Lab od MIT a módní společnost Ministry of Supply spojily své síly, aby vytvořily svetr, který se může poupravit tak, aby se vešel téměř na každého. Zákazníci si mohou vybírat svetr z police a robot v prodejně použije tepelnou pistoli, aby nastavil svetr na upravenou velikost, zatímco zákazník chvíli počká.

Skyler Tibbets, výzkumník MIT, spolu se svým týmem narazil na tuto techniku a zároveň pracoval na vytvoření látky, která by mohla být upravena, aby se stala prodyšnější nebo více propustnější, v závislosti na počasí. Ministry of Supply mezitím experimentuje s robotickým pletacím strojem a přizpůsobením. Cílem společnosti bylo vytvořit technologii pro přizpůsobení různých aspektů designu, včetně estetiky, funkčnosti a přizpůsobení.

Gihan Amarasiriwardena, spoluzakladatel a prezident Ministry of Supply, dodal, že vizí společnosti je přinést hodinový koncept fotografie na oblečení. Na rozdíl od jiných typů transformačních materiálů nejsou potřebné žádné baterie a svetr není vyrobena z kovových nití nebo materiálů s tvarovou pamětí. Ačkoli výzkumníci neposkytnou podrobnosti o použitých materiálech, tak dodali, že technologie pro změnu tvaru závisí na způsobu vzájemného působení dvou různých materiálů, když jsou vystaveny teplu. Svetr bude hromadně vyráběna ve standardních velikostech a pak bude přizpůsoben přímo v obchodě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766