Chytrá přilba Snowtide dokáže vysílat SOS signály v případě nouze

Přilba dokáže nabídnout mnohem více než ochranu, pokud jde o extrémní sporty, což jsme se několikrát mohli přesvědčit zde na webu. Nyní však lyžaři a snowboardisté mohou získat službu chytré helmy. Přilba Snowtide od společnosti Swagtron poskytuje uživatelům pomocnou komunikační technologii. Komunikace je totiž u extrémních sportů obtížná, když uživatelé musí nosit spoustu objemných sad v drsných podmínkách. Přilba funguje jako sluchátka s aktivovaným bluetooth a se zvukovým headsetem, který se připojí k chytrému telefonu uživatele. To umožňuje celou řadu funkcí, včetně poslechu hudby a podcastů a přijímání telefonních hovorů.

Propojená aplikace umožňuje uživatelům přidávat přátele pro skupinovou komunikaci. Tyto skupinové rozhovory jsou přístupné stiskem tlačítka na přilbě, a fungují tak jako vysílačky. Díky mobilním datům však mohou uživatelé komunikovat na větší vzdálenosti a dokonce i kontaktovat ostatní uživatele kdekoli na světě.

Navíc Snowtide nabízí dále chytrou detekci nárazů. Pokud uživatel utrpí vážný pád, tak přilba bude samostatně vydávat časově zpožděný SOS signál (aby měl uživatel možnost zrušit výstrahu, kdyby se jednalo o falešný poplach). Je možné nastavit více nouzových kontaktů prostřednictvím aplikace Snowtide. Přilba funguje také jako monitorující wearable zařízení. Shromažďuje data na sjezdovkách, takže uživatel může sledovat svůj výkon v průběhu času. Přilba je nyní k dispozici za 165 dolarů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766