Panasonic vyvinul transparentní, integrovanou televizní obrazovku

Společnost Panasonic vytvořila transparentní, integrovanou televizní obrazovku. Vitrine byla navržen ve spolupráci se švýcarskou nábytkářskou firmou Vitra. Displej umístěný v dřevěném rámu se promění na vysoce kvalitní OLED obrazovku (organické světlo emitující diodu).

Technologie OLED využívá organické materiály umístěné mezi dvě elektrody. Při použití elektřiny se tato elektroluminiscenční látka rozsvítí. To umožňuje, aby OLED obrazovky byly mnohem tenčí než jiné návrhy obrazovek. Pokud se displej nepoužívá, tak funguje jako kus nábytku, protože veškeré komponenty jsou uloženy v dřevěném rámu. Displej jej také použít k zajištění dodatečného osvětlení, když se nikdo na obrazovku nedívá.

Obrazovka byla součástí výstavy Salone del Mobile. Panasonic zde aktivně hledá zpětnou vazbu a projevy zájmu před zvážením jakékoli další produkce tohoto konceptu. „Model pečlivě vyvažuje umění a design. Jako plátno už nediktuje své umístění ani roli v obytném prostoru,“ řekl designér Daniel Rybakken pro dezeen.com.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766