Interaktivní billboard umí vyhodnotit zdraví psů na základě jejich moči

Purina je značka spadající pod Nestlé, která nabízí produkty pro domácí mazlíčky. Nyní povzbuzuje psy k tomu, aby čůrali na jejich billboard. Proč? V těchto billboardech, které navrhla agentura McCann Paris, se skrývá technologie pro analýzu moči psů, jenž dokáže odhalit zdravotní problémy.

Technologie využívá feromony k získání pozornosti psů, aby se přišli vyčůrat na sloup podpírající digitální displej. Tato interaktivní obrazovka pak doporučí konkrétní dietu značky Purina, nebo návštěvu veterináře kvůli prohlídce (z výzkumu se ukázalo, že více než milion psů ve Francii nedostane svou každoroční návštěvu veterináře).

Tato technologie byla vytvořena po více než dvouletém výzkumu inženýrské školy Yncréa ve spolupráci s veterinární klinikou VetParis7. Interaktivní billboard dokáže detekovat čtyři různé zdravotní problémy: cukrovku, ledvinové problémy, infekce moči nebo zvýšený cholesterol.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766