0

Řecký startup Loceye nabízí nástroj pro sledování, kdy, kde a jak dlouho se lidé zaměřují na různé části webové stránky. Uživatelé nahrají návrh webové stránky na platformu Loceye, kde je obsah uložen do cloudu. Dále společnost Loceye sdílí obsah se skutečnými lidmi, odpovídají požadovaným demografickým podmínkám společnosti. Report, který obsahuje jejich chování, je vygenerován za méně než jeden den. Patří mezi ně heat mapy a vizualizace, které pomáhají zákazníkům snadno pochopit výsledky studie biometrického sledování očí.

Startup Loceye rozjeli čtyřmi inženýři z Aristotelovy univerzity v Soluni. Projekt získal několik ocenění, včetně kreativní ceny z ceny Startup Europe Awards a další z cen ACT John and Mary Pappajohn Business Plan Awards. Koncem roku 2018 oznámila řecká investiční společnost Velocity Partners, že do společnosti investovala ve druhém kole částku 300 000 EUR.

Platforma usnadňuje designérům, aby viděli, co na webové stránce funguje nebo ne. To je užitečné zejména pro mediální společnosti, kreativní agentury, obchodníky a opravdu všechny designéry webových stránek, kteří chtějí maximálně využít online prostor. Systém je poměrně jednoduchý. Běžně totiž sledování chování uživatelů na webové stránce vyžaduje rozsáhlý a komplikovaný výzkum. Technologie Loceye to obchází rychlým a cenově výhodným jednorázový způsobem sledování pozornosti koncových uživatelů bez komplikovaných zařízení nebo časově náročných procesů. To znamená, že designéři mohou rychleji optimalizovat design webu.