0

Rostoucí počet startupů se zaměřuje na zdravotní péči pro ženy. Mezi ně se přidal indický Saathi, který přišel s udržitelnou zdravotnickou vložkou, která snižuje odpadovou stopu.

Saathi vyvinul biologicky odbouratelné hygienické vložky pro ženy, které používají stonky banánovníků. Tato vlákna jsou vysoce absorpční a mohou zpracovávat náročnější tok. Vložky se biologicky rozloží do 6 měsíců od likvidace. Vložky navíc obsahují pouze přírodní produkty. Hygienické vložky jsou obvykle vyrobeny z plastů s chemickými látkami, jako je bělící prostředek a další potenciální dráždivé látky.

Vlákna banánovníků se po sklizni ovoce běžné likvidují. Saathi teď vyplácejí zemědělcům za kmeny, což je zdrojem zisku tam, kde předtím byl jen odpad. Společnost Saathi využívá tržby z prodeje na přispívání vložek ženám ve venkovských oblastech. Ženy ve venkovských částech Indie, jako Jharkand, kde probíhá iniciativa, trpí stigmatizací a ztrátou pracovních dní kvůli nedostatku přístupu k menstruačním produktům. Iniciativa se nazývá #OneMillionPads a získává dary prostřednictvím webové stránky společnosti. Vložky Saathi jsou k dispozici v Indii za 224 indických rupií za balení osmi vložek.