0

Lidé milují své domácí mazlíčky, a proto se Vet-AI snaží narušit způsob, jakým se majitelé a veterináři starají o zvířata. Vet-AI se totiž zaměřuje na běžnou problematiku majitelů domácích zvířat. Když zvíře vykazuje možné známky nemoci, tak je třeba zjistit, kdy je nutné zaplatit veterináři za návštěvu.

K dosažení tohoto cíle Vet-AI najal odborníky z různých veterinárních, technických a podnikatelských oborů. Vet-AI se zaměřuje na výzkum a vývoj. Díky tomu rozvíjí aplikaci zvanou Joii, která by měla fungovat jako první „port-of-call“ rychlá pomoc pro majitele zvířat. Bude mít přístup k ověřeným big datům od veterinárních a živočišných farmaceutických společností. Algoritmy umělé inteligence pro hluboké učení budou vyškoleny ke čtení statistických údajů o zdraví domácího zvířete a předvídat, co může nastat špatně. Obávající majitelé domácích zvířat budou tuto aplikaci používat pro poradenství ohledně preventivní zdravotní péče pro své domácí mazlíčky. Uživatelům proto poklesnou náklady na účty pro veterináře kvůli menšími výletům kvůli kontrole. Aplikace by mohla fungovat jako diagnostický nástroj a tržiště na jednom místě.

Společnost Vet-AI, která je uvedena jako výzkumná a vývojová společnost, hledá další finanční prostředky. Aplikace Joii bude spuštěna v roce 2019.

Veterinární průmysl má již hodnotu stovky miliard v celosvětovém měřítku. Existuje však spousta příležitostí, aby technologické společnosti spolupracovaly s veterináři, aby změnily způsob léčby a vysoké náklady.