0

Australský startup Sandpit vytvořil způsob, jak chytré telefony mohou přinést virtuální zážitek návštěvníkům muzea. Program Cipher oživí domorodé kulturní artefakty v South Australian Museum v australském městě Adelaide.

Návštěvníci zamávají telefonem nad artefaktem a díky tomu poznají hlubší historii exponátů. Prvním zážitek podporovaný programem Cipher bude sada 27 dřevěných dveří „Yuendumu School Doors“. Symboly na dveřích byly digitalizovány, aby docházelo v interakci v rámci programu.

Projekt Cipher byl financován z grantu Gigabit Challenge společnosti Ignite SA ve výši 20 000 amerických dolarů. Výstava digitálně vylepšených dveří bude otevřena tento měsíc v rámci pilotního testu.

Program Cipher je pokračováním většího trendu používání chytrých telefonů k povzbuzení lidí k interakci s okolím. Je také součástí větší snahy pomoci muzeím využívat technologie k propagaci jejich sbírek. Cipher má potenciál odemknout přístup k více než 30 000 etnografickým domorodým objektům ze South Australian Museum.