Přenosná tiskárna Braillova písma zlepšuje dostupnost na cestách

Zde na webu jsme ukázali řadu inovací zaměřených na zlepšení dostupnosti pro každého. Joungho Yoo měl několik osobních zkušeností v boji s inkluzivitou. 45letý Jihokorejec se narodil s mozkovou obrnou. Po pouti do Santiaga de Compostela přišel Joungho s nápadem na přenosnou tiskárnu Braillovým písmem. Vrailler se vejde do kapsy, je snadno použitelný a jeho cena se pohybuje na pouhých 35 dolarů, což je velmi nízká ve srovnání s klasickými tiskárnami Braillovým písmem za tisícovky dolarů.

Vrailler používá tři perforované plastové desky. Papír je nejprve vložen mezi dvě spodní desky a vytvoří základnu. Uživatelé potom vloží sadu plastových kolíků do základní desky a vytvoří Braillovo písmo. Po stlačení horní desky na základnu vytvoří kolíky na papíře vruby písmen. Tiskárna je dodávána s příručkou k Braillově písmu, která umožňuje komukoli vytvářet text v Braillově písmu, a to i v případě, že není s Braillovým písmem obeznámen.

Vrailler používá standardizované rozměry Braillova písma a měření. Může být použita pro tisk více jazyků Braillovým písmem a je navržena tak, aby byla snadno použitelná každým. Můžete s tím tisknout vizitky, menu, knihy a označení léků. To může být obzvláště užitečné pro učitele a studenty, aby jim umožnily snadnější komunikaci se zrakově postiženými studenty. Joungho v současné době hledá podporu na Kickstarteru.

More Stories
IKEA nabízí dětem možnost si stavět vlastní výtvory z kartonových krabic