0

Podle čínské mediální poradenské společnosti iiMedia Research Group dosáhly tržby z online vzdělávacího segmentu v Číně v loňském roce 33,4 miliardy dolarů a očekává se, že v roce 2018 vzroste o 24%. Startup VIPKID se snaží tento růst využít a nedávno získal investici 500 milionů. Při ocenění na více než 3 miliardy dolarů to dělá z VIPKIDu jeden z nejrychleji rostoucích startupů v celé Číně. Mezi investory patří známé společnosti jako jsou Tencent Holdings Ltd, Sinovation Ventures, Yunfeng Capital a globální investiční společnost Coatue Management.

VIPKID poskytuje studentům online video lekce a spoléhá na svou schopnost přijímat a držet si vysoce kvalitní učitele. Společnost má v současné době na platformě více než 500 000 studentů a přes 60 000 učitelů, což je téměř dvojnásobek jejich počtu oproti předchozímu roku. K získání učitelů se společnost založená v Pekingu spoléhá na služby globální firmy Sterling a na nové využití technologií. Podle spoluzakladatele Chen Yuan je technologie zásadní součástí podnikání, protože společnost využívá umělou inteligenci ke zlepšení učebního procesu a odfiltrování učitelů s nízkým hodnocením.

Cílem VIPKIDu není pouze učit děti angličtinu, ale vytvořit „globální učebnu“, virtuální svět, kde se lidé z celého světa vzájemně dorozumívají tím, že se učí společně. Společnost plánuje rozšířit své podnikání v 10 městech v zahraničí v příštích třech letech.