0

Téměř 250 milionů lidí, kteří hrají Fortnite každý den, vyzvala přední světová nezávislá organizace na ochranu přírody WWF, aby se pokusili přežít v této populátní hře. Ale má to jeden háček – musí se řídit jedním jednoduchým pravidlem v rámci této #NoBuildChallenge výzvy: hráči musí projít hrou bez využití jakýchkoli obvyklých přírodních zdrojů, které jim umožní přežít a zvýšit jejich dovednosti. Což znamená, že nesmí použít žádné dřevo, kámen nebo kov.

WWF doufá, že připojením se k #NoBuildChallenge výzvě účastníci pochopí, že je obtížné zůstat naživu bez přírodních zdrojů, které nám Země nabízí. Hráči jsou vyzváni, aby se o toto poselství podělili se svými Fortnite kamarády po celém světě.

Za konceptem hry stojí reklamní agentura We Are Social, která navrhla hashtag #NoBuildChallenge a logo. Kampaň oficiálně spustil v pátek 5. dubna tým profesionálních hráčů Solary prostřednictvím živého streamingu na jejich Twitch kanálu. Solary zahrnuje hvězdné hráče jako Kinstaar, Hunter, Nikof a Yoshi. První živé vysílání #NoBuildChallenge přitáhlo za dvě hodiny 7000 hráčů.