0

Přibližně 68 procent lidí v Amsterdamu dojíždí do práce nebo do školy na kole, což odpovídá přibližně 1,25 milionu najetých kilometrů denně. Všichni tito cyklisté tak denně vytvářejí zhruba 19,5 milionu watt-hodin energie. To by stačilo k napájení tisíce domů – pokud by se tato energie dala zachytit. Nyní se dva holandští designéři domnívají, že možná našli cestu.

Designéři Guillaume Roukhomovsky a Blaž Verhnjak vytvořili systém S-Park, který dokáže využívat kinetickou energii z jízdy na kole pro nabíjení baterií. Systém byl navržen jako součást Clean Energy Challenge, kterou pořádal Amsterdam. Přední kolo cyklisty produkuje kinetickou energii, která je uložena do baterií na kole. Když je cyklista dorazí na místo, tak jej zaparkuje do společného stojanu na kola, který je připojen k elektrické síti. Energie uložená do baterií během jízdy pak putuje do elektrické sítě. Systém počítá s předním kolem, které lze vložit do jakéhokoli rámu kola. Návrháři odhadují, že každý stojan na kola by mohl generovat zhruba jednu kilowatthodinu energie za den.

Zatímco Roukhomovsky a Verhnjak ještě nemají prototyp. Společnosti, které zaujal nápad, jim pomáhá jej realizovat. Amsterdam plánuje do roku 2020 investovat asi 100 milionů dolarů do cyklistické infrastruktury a tým doufá, že S-Park bude moc být součástí.

Pokud se S-Park ukáže jako efektivní, tak by mohl být používán i jako půjčovna kol v jiných městech, což vytváří způsob, jakým by pronajímatelé jízdních kol získávali příjem z pronájmu i z výroby čisté energie.