Hubbub pomáhá britským komunitám s čištěním vodních toků

Válka s plastem nikdy nebyla silnější. Ve Velké Británii se charitativní organizace zaměřená na ochranu životního prostředí spojila s mediální skupinou Mirror Group, aby vyčistila špinavé vodní cesty v Británii.

Hubbub Foundation se věnuje „inspirujícímu zdravějšímu, ekologičtějšímu životnímu stylu v oblasti módy, jídla, domácností a čtvrtí.“ S nedávným důrazem na snížení objemu plastu na britských vodních cestách postavila třetí plastový rybářský člun. Materiály použité na výroby lodi jsou z plastu vybraného přímo z řeky Temže. Tuto loď se Hubbub rozhodl dát čtyřem různým komunitám po celém Velké Británii, aby společně s nimi pomohli vyčistit místní oblast.

Vyhozené plasty do vnitrozemských vodních toků se mohou dostat daleko do našich oceánů a mají dlouhodobý negativní dopad na mořský život. Ve skutečnosti 80 procent plastů nalezených v našich oceánech pochází ze země. Odborníci dokonce našli plast v rybách, které jíme. Potřeba změny je patrná také z příspěvků těchto organizací. Při společné práci zdůrazňují naléhavou potřebu opatření a univerzální spolupráci, která dramaticky urychlí výsledky.

Hubbub přijímá žádosti od organizací, které chtějí vyhrát loď Plastic Fishing. Jednotlivci mohou také obhajovat svá města prostřednictvím sociálních médií. Tato spolupráce mezi charitou a významnými korporacemi je slibným ukazatelem budoucnosti ochrany životního prostředí. Stále více společností se zavázalo prosazovat ekologické akce v úsilí o zlepšení PR a zajištění budoucnosti jejich komunit.