Customs4trade pomáhá společnostem zvládnout mezinárodní obchod po Brexitu

Belgický startup Customs4trade (C4T) nabízí obchodním společnostem jedno kontaktní místo pro zvládnutí Brexitu. Tento software je navržen tak, aby pomohl firmám zvládat celní předpisy týkajících se obchodu. Software, Celní účetní systém (CAS) automatizuje import a export. Poskytuje také klientům aktuální informace o změnách celních a obchodních zákonů.

Podle společnosti se CAS liší od jiných platforem, protože umožňuje klientům centralizovat, automatizovat a spravovat celní a obchodní předpisy přímo z jedné platformy. Software je okamžitě aktualizován, aby odrážel legislativní změny. Podle bílé knihy společnosti je již například kompatibilní s budoucí službou celní deklarace Velké Británie. Tato funkce pomůže společnostem připravit se na Brexit – a na další obchodní jednání, jako je například to mezi Čínou a USA.

Zakladatel Pieter Haesaert říká, že služba nabízí firmám „digitální nástroje, které kombinují odborné znalosti, právní obsah a slučitelnost služeb.“

CAS je k dispozici jako software na vyžádání, jinak známý jako Software jako služba (SaaS). Software již používají mezinárodní společnosti jako Honda Motor Europe, Isuzu Motors Europe, Agristo a Reynaers Aluminium. CAS je připraven rozšířit se. Nedávno získala 2 miliony EUR od investorů 42CAP a 10x Group.

Stále se měnící povaha jednání s Brexitem ztěžuje společnostem budoucí plánování. Zpráva od Institute for Government varovala, že jakákoliv forma Brexitu „nevyhnutelně znamená významné změny ve způsobu, jakým britská hranice funguje, ať už jde o irskou pozemní hranici nebo přístavy a letiště po celé zemi.“ To vytváří tlak na vládu a soukromé společnosti. Software jako CAS by mohl usnadnit přechod tím, že by společnosti udržovaly aktuální informace o všech změnách zákonů a tarifů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766