Umělec Nikolas Bentel dal staromódním křídám nový tvar pomocí 3D tiskárny

Newyorský umělec Nikolas Bentel kompletně předělal tvar obyčejné křídy pomocí 3D tisku. Záměrem bylo přehodnotit, jak jsou kreslicí nástroje navrženy, a zároveň poskytnout dětem zábavný nástroj, který jim umožní užívat si architekturu a design.

K vymodelování tvarů použil Nikolas počítač a poté nechal vytisknout 3D vzory. Z 3D výtisků vytvořil ethylkarbamátobou formu pro tvarování hraček. Kolekce tří kříd vytváří geometricky přesné vzory včetně teček, přímek a kruhů. Circle Drawer je ve tvaru rotujícího kužele vytváří pět obloukových čar. Line vytváří přímky a kulatá křída Dot vytváří dokonalé tečkované vzory.

„Křída je široce dostupný materiál, který se používá tisíce let. Téměř každý tvar a použití bylo vyzkoušeno pomocí křídy. Abychom si mohli představit nové originální použití, tak jsem musel přeformulovat strukturu křídy pomocí moderních výrobních technik, jako je 3D tisk,“ vysvětlil Bentel na webu Kickstarter, kde úspěšně získal peníze na projekt a první várku poslal podporovatelům. Nyní chce Nikolas Bentel přidat i barevné verze kříd.

Bylo to jen otázkou času, kdy jednoduché křídy pro děti dostanou novou podobu pomocí 3D tisku. Bentelovo kříkdy jsou krásnou ukázkou kombinací staromódní hračky s novou technologií. Hračky často podtrhují, jak umělci a designéři využívají pokročilé techniky 3D tisku k vytváření umění i uměleckých nástrojů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762