Fintech platforma Curve eliminuje bankovní poplatky při platbách kartou v zahraničí

Curve je fintech společnost z Londýna, která nedávno spustila nulové poplatky za rozměnění. Curve se tak se svou kartou přidává k rostoucímu počtu fintech inovací. Nová karta umožňuje uživatelům konsolidovat všechny své stávající bankovní karty na jednu kartu ovládanou aplikací. Cílem je usnadnit uživatelům správu jejich výdajů.

Navíc však díky Fortex funkci umožňuje v reálném čase rozměnit cizí měnu na libovolné kartě, která byla přidána do aplikace. To znamená, že uživatelé nebudou platit žádné poplatky za rozměnění. Curve funguje jako obal pro všechny bankovní karty v peněžence uživatele. Efektivně rozměňuje peníze s nulovým poplatkem na všech debetních a kreditních kartách. Uživatelé také nemusí předem vyplňovat nebo se rozhodovat, kolik měny převede.

Uživatelé se navíc nemusejí obávat ze zpětného převodu do původní měny při návratu z dovolené. Curve podporuje 150 globálních měn, což je více než jiné podobné služby. Uživatelé s kartami Blue Curve mají limit ve výši 500 GBP měsíčně za nulový poplatek. Pro víkendové transakce platí také 0,5% až 1% poplatek. Podle Curve je to kvůli tomu, že trhy na víkend zavírají. To pro společnost vytváří vyšší riziko.

Konkurence na trhu s fintech, jako jsou Revolut, Starling a TransferWise, které nabízejí různé možnosti digitálního bankovnictví, se zvýšila. Curve doufá, že nová funkce nulových poplatků Forex přesvědčí více lidí, aby přešli na Curve a používali jejich kartu na každodenní výdaje.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766