0

Faerské ostrovy budou na jeden víkend v dubnu uzavřeny pro návštěvníky kvůli „údržbě“. Od 26. do 28. dubna budou místní obyvatelé souostroví pracovat na projektech na ochranu přírody. Místní rada cestovního ruchu Visit Faroe Islands uvedla na svých webových stránkách, že „chtějí přinést dotek něžné láskyplné péče do krajiny Faerských ostrovů, aby ji připravili pro návštěvníky v roce 2019.“

Faerské ostrovy pozvaly 100 dobrovolníků, aby v rámci tohoto projektu pomohli. Dobrovolníci budou udržovat a vytvářet turistické cesty, budovat vyhlídky a připravovat systém značení na pomoc při hledání cesty. Všichni účastníci obdrží ubytování a stravu po dobu čtyř dnů, tří nocí a poslední noc je čeká slavnostní hostina.

Projekt byl oznámen prostřednictvím online videa, které vysvětlilo zdůvodnění, co se od dobrovolníků očekává, a také oficiální prohlášení premiéra Aksela Johannesena. Dobrovolníci se musí zaregistrovat na webových stránkách kampaně a koupit letenky přes 62N, což je oficiální partnerská cestovní kancelář Faerských ostrovů.