Streamovací služba Quibi se bude zaměřovat na krátkometrážní obsah

V únoru tohoto roku se spojili Jeffrey Katzenberg (bývalý filmový producent studia Dreamworks) a Meg Whitman (bývalá CEO společnosti HP) a rozjeli svůj startup Quibi (zkratka pro „quick-bites“). Quibi je nejnovějším přírůstkem v oblasti streamování obsahu, který nabízí video obsah určený speciálně pro mobilní telefony. Zatímco streamingové služby jako Netflix a Hulu pokračují v boji o co nejdelší pozornost s dlouhometrážními seriály a filmy, tak Quibi věří, že v rychle se rozvíjejícím krátkometrážním obsahu identifikovali novou oblast konzumentů obsahu.

Krátká videa nyní spotřebovává průměrně 70 minut naší pozornosti denně a roste. Quibi si natolik věří, že odhadují, že v budoucnu bude 20 minut tohoto času konzumováno na jejich platformě. Zatímco platformy, jako jsou YouTube, Instagram a Facebook, byly postaveny na originálním obsahu generovaném uživateli, tak Quibi slibuje uživatelům kvalitu, kterou dostanou z velké hollywoodské produkce v krátké formě, který zaujme diváky.

Quibi například plánuje rozkouskovat celovečerní film do několika krátkých kapitol. Takže to bude téměř jako Netflix se svými seriály, které na sebe hned navazují. Ale v kratším formátu. Platforma slibuje, že každý týden zveřejní více než 100 kusů tohoto typu obsahu, včetně obsahu od exkluzivních partnerů a dalších denních zpráv a sportovních programů.

Díky kontaktům se startupu Quibi podařilo najmout dlouhý seznam významných partnerů, včetně filmových režisérů Sama Raimiho, Guillerma del Toro, hudebních hvězd Justina Biebera a Justina Timberlakea, a dokonce i basketbalovou legendu Kobe Bryanta. Služba plánuje spuštění v dubnu 2020.

Vzhledem k tomu, že náš každodenní život je stále více zaneprázdněn, tak Quibi má slušnou šanci na úspěch v oblasti budoucnosti televize. S omezenou pozorností a životním stylem stále roste potřeba platforem přizpůsobovat se a změnit způsob, jakým trávíme obsah v průběhu dne.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635