Interaktivní systém WatVision pomáhá zrakově postiženým používat dotykové obrazovky

Inovace studentů z Kanady by mohla vytvářet dotykové obrazovky ve veřejných prostorech, které jsou mnohem přístupnějším pro zrakově postižené.

Craig Loewen a Lior Lustgarten z University of Waterloo identifikovali potřebu lepšího přístupu k technologii dotykového displeje ve veřejném prostoru. Mnoho každodenních, klíčových služeb, od nákupu vstupenek až po pokladny, vyžaduje použití dotykových displejů. Zrakově postižení uživatelé proto čelí strojům, které nemohou vidět nebo necítí žádná tlačítka. To jasně vede k zásadním překážkám v přístupu ke strojům, které mnozí lidé považují za přirozenou součást jejich každodenního života.

WatVision se snaží najít řešení tohoto problému. Pracuje prostřednictvím kombinace aplikace a prstenu. Uživatel otevře aplikaci a nasměruje fotoaparát na dotykovou obrazovku, kterou chtějí používat. Jakmile je obrazovka v záběru, uživatel může ukázat pomocí prstenu a aplikace identifikuje a přečte, na co je prsten zaměřen.

Existují další plány na další rozvoj této technologie ve formátu rukavic. Tento nový design by obsahoval senzor Bluetooth. Vibrace v rukavici by informovaly uživatele o tom, jak blízko jsou od obrazovky. Současná technologie aplikací a prstenů je čím dál levnější a hardwarový prsten stojí méně než 2 CAD. Studenti jsou v současné době v procesu patentování jejich designu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766