0

Francouzská společnost pro sdílení kol Zoov spolupracovala s designovým ateliérem Eliumstudio, aby vyvinul systém elektrických sdílených kol, které se mohou navzájem zamknout. Tento nový design nevyžaduje žádné úpravy silnic a chodníků.

Každá tato dokovací stanice Zoov dokáže uložit až 20 kol, aniž by zabírala prostor větší než jeden automobil. Tradiční stojany na kola mohou být čtyřikrát větší. Každý kolo Zoov obsahuje baterii, takže vám usnadní šlapaní a kromě toho vám může nabíjet váš telefon během jízd. Uživatelé mohou odemknout kolo pomocí chytrého telefonu, který se připojuje pomocí Bluetooth přes aplikaci Zoov. Aplikace umožňuje uživateli rezervovat kolo pro budoucí použití, poskytuje uživatelům cenovou nabídku a může být také použito pro navigaci, protože nabízí trasy, u kterých nemusíte moc šlapat. Společnost Zoov zahájí svou službu na Saclay Plateau, což je inovační uzel 20 km jižně od Paříže. Poté plánují expanzi do velkých francouzských měst.

Kola mají výrazný vhled, který obsahuje modrou zakřivenou čáru. Když jsou kola spojena, křivka vytváří vizuální kontinuitu, která pomáhá spojit kola a představují menší vizuální profil. Podle Pierra Garnera, zakladatele společnosti Eliumstudio, jsou kola navrženy tak, aby „se přirozeně mísily s jiným uličním nábytkem“.