Letecké společnosti JetBlue a EasyJet používají algoritmy k navrhování jídel pro cestující

Cestující nejsou jediní, kteří se potýkají s jídlem v letadle. I samotné letadlové společnosti čelí různým výzvám, jako je začlenění čerstvých a zdravých možností i přes omezení letecké dopravy, stejně jako dosažení rovnováhy mezi tím, že mají příliš mnoho odpadu, který nelze nikam vyhodit, a zda bude dostatek jídla pro každého. JetBlue a EasyJet se proto rozhodli využít algoritmus, který pomáhá řešit tyto obavy a soustředí se na jejich letadlové menu tím, že vybírá jídlo podle potřeb konkrétních tras a zákazníků.

Poté, co si letecká společnost EasyJet uvědomila, že jejich rozsáhlé menu vyžaduje hodně práce s tím, co cestují budou jíst a tím vzniká velké množství vyhozeného jídla, tak se společnost rozhodla sledovat lety v průběhu čtyři dnů a na základě toho vygenerovala spotřební algoritmus. Pokud jde o společnost Jetblue, tak tato značka vede detailní seznam všech položek potravin, které prodává na svých 70 trasách, to jim pomáhá při vytváření nápadů postavených na datech pro zvýšení budoucích prodejů.

Dokonce i přizpůsobení letových nabídek a množství značně pomohlo letadlovým společnostem reagovat na potřeby svých zákazníků. Pomocí těchto druhů prediktivních algoritmů a zkoumání potřeb a preferencí svých cestujících se letecké společnosti snaží vytvářet pohodlnější a přizpůsobené zkušenosti během letu a zároveň snižovat množství odpadu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766