0

Nová inovace ve Velké Británii se snaží odpovědět na otázku, co dělat, když se baterie ve vašem chytrém telefonu vybije a vy jste venku. Londýnský startup ChargedUp vyvinul prodejní síť automatů, kde si mohou uživatelé za malý poplatek půjčit přenosné power banky.

Uživatelé mohou najít stanici pomocí aplikace ChargedUp. Jakmile se jsou na místě, tak naskenují kód QR na stanici a tím získají power banku. Banka je vybavena konektory pro iPhone i Android. Ceny za pronájem akumulátorů začínají od 50 pencí za 30 minut, až do 3 GBP za celý 24hodinový provoz. Po nabití mohou uživatelé vypnout nabíječku z libovolné stanice ChargedUp. V současné době je v Londýně 30 stanic, ale společnost chce nabízet nabíječky ve více než 1500 pobočkách do poloviny roku 2019. Společnost také hledá partnerství, která jim umožní dát nabíjecí stanice do tisíců obchodů a restaurací.

Celá síť ChargedUp samozřejmě běží na zelené energii, kterou poskytuje partnerství s firmou Ecotricity pro obnovitelnou energii. K zabránění tomu, aby lidé brali power banky a nevraceli je, tak má každá baterie svůj vlastní ID čip a může být propojena s jednotlivými uživateli. Uživatelé mohou také koupit power banku ChargedUp přímo za 30 GBP. Tento poplatek zahrnuje přístup k nabíječkám po dobu jednoho roku.